Smaakvolle blend van italiaanse en internationale druiven uit de Marken met een fruitig, floraal bouquet ondersteund door wat kruidigheid. De smaak is goed uitgebalanceerd, rond, vol, harmonieus, met elegante tannines en aanhoudende aroma's van rijp fruit Lees meer..
Rosolaccio rosso is zoals de naam al zegt een rode blend, in dit geval van montepulciano, sangiovese, cabernet sauvignon en merlot druiven. Deze Rosolaccio is ideaal voor puristen die graag hun wijn kurkdroog drinken. De textuur van deze krachtige rode wijn is heerlijk romig in de mond, vol met zachte tannines, waardoor de wijn harmonieus en fluwelig overkomt. Dankzij de zuurgraad heeft de wijn een sappige levendigheid. In de neus fruitige, bloemige aroma's met hints van verschillende kruiden. Past perfect bij pittige voorgerechten, gegrild wit- en rood vlees, pasta- en rijstgerechten, kalfsoester met een saus van kersen of geroosterde amandelen, en bij ossobuco alla Milanese. Bij voorkeur geserveerd op 15 - 18°C ook ideaal als begeleider van ganzenborst, rode kool met gember, bonen- en tomatengerechten, groentecouscous en rundergehaktballetjes.
De Marche is de enige regio in Italië met een meervoudsnaam. Het strekt zich uit over een gebied van ongeveer 10.000 vierkante kilometer van de Apennijnen tot de Adriatische Zee. Het bestaat grotendeels uit glooiende, parallelle heuvels die van het bergachtige binnengebied naar de Adriatische kust rollen. In de Marken heerst een mild klimaat dat beïnvloed wordt door de Adriatische Zee. De bodem bestaat voornamelijk uit klei. De rijpe druiven worden met de hand geoogst, waarbij alleen de beste trossen worden geselecteerd en onmiddellijk daarna worden ontsteeld. De gisting vindt plaats in kleine thermisch geconditioneerde tanks. De wijn rijpt 6 tot 8 maanden op barrique en minimaal 4 maanden op de fles.
Vignamato betekent ‘wijngaard van Amato’, de naam van de vader van eigenaar Maurizio Ceci. Het is ook een soort samenstelling van vigna en amato, grofweg vertaald als ‘geliefde wijngaard’. Vignamato is al vier generaties in handen van de familie Ceci. Umberto richtte het op, zijn zoon Amato bracht de eerste wijn op de lokale markt en onder leiding van Maurizo en zijn vrouw Serenella groeide het uit tot een toonbeeld voor de streek met excellente wijnen waarin traditie en innovatie op een perfecte manier verenigd zijn. Inmiddels zijn ook Maurizo en Serenella’s kinderen Alessandra, Andrea en Francesco actief in het wijnbedrijf. Mede dankzij hun verfrissende invloed en onbevangen visie blijft Vignamato zijn aanzien vergroten en zijn positie versterken. Vignamato bezit 27 hectare wijngaarden, waarvan 23 is beplant met verdicchio. In het overige deel van de wijngaarden vind je hoofdzakelijk montepulciano, sangiovese en ook wat cabernet sauvignon en merlot.
Smaakvolle blend van italiaanse en internationale druiven uit de Marken met een fruitig, floraal bou..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenJe winkelwagen is nog leeg!