Gelauwerde pinot noir uit België met aroma's van kersen, frambozen, wilde braam en verleidelijke kruidigheid. Mooi in balans met een fluwelen textuur en rijpe, zachte tannines die veel structuur geven. Mondvullende lange afdronk. Knappe terroirexpressie. Lees meer..
De Aldeneyck pinot noir wordt door wijnjournalisten vaak lyrisch omschreven. Een paar jaren geleden zei de beroemde wijnschrijver Oz Clarke over de Aldeneyck pinot noir op de London Wine Fair: “A lot of structure, fruit, perfectly ballanced, this is a discovery!” Naast een geweldig aperitief is pinot noir ook een zeer voedselvriendelijke wijn. Hij past goed bij gegrilde biefstuk, gebraden kip en de meeste kazen. Of zalm, gerechten met champignons en eend. Serveer op 13-16°C.
In het hart van de Limburgse Maasvallei in België liggen de wijngaarden van Aldeneyck, genesteld op de zonnige zuidoostelijke hellingen van de rivier de Maas. De wijngaarden van Karel en Tine Henckens-Linssen vallen onder de Maasvallei Limburg BOB, oftewel B(eschermde) O(orsprongs) B(enaming). Karel Henckens stond samen met Harry Vorslenen van Wijngoed Thorn en Johan Jacobs van Wijndomein Thilesna aan de wieg van de erkenning van de Maasvallei Limburg als BOB. Bij een BOB moeten de druiven voor 100% uit het beschermde oorsprongsgebied komen en daar ook gevinifieerd worden. Maasvallei Limburg BOB is de eerste grensoverschrijdende appellatie in Europa. De bodem in de Maasvallei Limburg heeft dikke grind- en kiezellagen en een toplaag van warme leem. Typisch voor de wijnen uit de Maasvallei zijn de ragfijne zuren en hun minerale karakter die de wijnstokken halen uit de diepe grindlagen. De druiven worden met de hand geoogst, gevolgd door 5 dagen koude maceratie. Tijdens de fermentatie, die drie weken duurt, wordt 3x daags pigeage (onderdompelen van de druivenschilletjes in de most) met remontage toegepast. De wijn rijpt 12 maanden in Franse Eiken Pièces, waarvan 25% nieuw. Het hout komt bij Tonnelerie Chassin uit Rully in de Bourgogne vandaan.
Wijnmaker Karel Henckens groeide op in een familie van fruittelers. Hij begon met het verbouwen van appels en peren, maar ontdekte hij al vrij snel zijn echte passie: wijn. Al duurt het even voor het gezamelijke besluit valt om zelf wijn te gaan verbouwen. Na een studie oenologie aan de wijnbouw hogeschool in Trier, behaalde Karel zijn diploma in 2002 en in datzelfde jaar plantte Karel de eerste wijnstokken in de oude boomgaard van Aldeneyck. Samen met echtgenote Tine Henckens-Linssen heeft hij nu 10 hectaren wijngaarden en produceert elk jaar ongeveer 75.000 flessen mousserende, witte en rode wijnen. Karel omschrijft zijn Maaslandse wijnen als een vorm van levenskunst die voornamelijk in de wijngaard geproduceerd wordt. Dat de wijnen van Aldeneyck van hoog niveau zijn is ook anderen opgevallen. Karel Henckens' wijnen zijn meer dan eens bekroond met de titel beste Belgische wijn.
Gelauwerde pinot noir uit België met aroma's van kersen, frambozen, wilde braam en verleidelijke kr..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenJe winkelwagen is nog leeg!